top of page

חניכים מספרים על החיים במכינה

 

אתה בטח חושב שהיה לך שבוע לחוץ, נחמד, קשה, מרגש, מעייף, מעלף, שבוע מדהים...
אבל יש סוד שרק אני יודע וזהו הסוד איך לעשות אותו טוב פי שבעה.
מבצע חדש ביקשת קיבלת, 9 דרכים לשבוע של יותר:
1. תתחיל את השבוע במקום אחר, מקום שונה מהשגרה. למשל, בית של חבר למכינה - מקום פסטורלי.
2. תזהה את היום שלך - אם על הבוקר פיספסת אוטובוס בדקה זה כנראה מזל רע ורוב הסיכויים שזה ימשיך כל היום… אז רק תזרום.
3. תהיה בחברה שמשפיעה עליך רק לטובה ושביחד תצרו חוויות.
4. תתרום. תתרום לאחרים, תתרום לעצמך, תתרום, תתרום, תתרום.
5. תחווה כל הרגשה מההתחלה עד לסופה - שמחה, עצב, כעס. זה לא משנה - רק תחוש ובגדול.
6. תזכיר לעצמך באיזה תהליך אתה נמצא - גם אם היום היה נוראי וכל מה שבא לך זה לארוז את התיקים ולחזור הביתה, קח את הדברים בפרופורציה. 
7. תזכיר לעצמך שאתה רק נקודה על ציר. אבל הציר הזה הוא לא ישר אלא מפותל, מסובך, זוכר, מקבל, מחמם אך קר. קצת כמו החיים במכינה...
8. תבין, תפנים, תקבל, תחבק, תפרוק, תבכה, תפנים, תפנים ותפנים שאתה רק עוד אחד אבל זה לא אומר שאתה לבד.
9. תאכל. תאכל משהו טוב. אוכל נחמה. כי מה עוד צריך בחיים? "

                                                              

                                                               ענבל בן זכרי ושחר קס, מחזור א'

"לאט לאט התחלתי להכיר את הילדים, והבנתי שהם המהות שלי שם.. התחלתי לדבר איתם בגובה העיניים, לצחוק איתם, לספר להם על עצמי ולשאול אותם אלף שאלות על עצמם. הם אמנם ילדים "רגילים" אבל כל אחד היה עולם ומלואו בשבילי, ומאחורי כל ילד הסתתרו סיפורים שנפעמתי לגלות כל פעם מחדש.

אין ספק שזה היה קשה, והייתי צריכה ליזום בעצמי הרבה דברים - לבנות שיעורים, פעילויות, ימי שיא, לדרוש שיתנו לי זמן עם כל ילד שצריך את זה. אבל לא הייתי לבד וזה הכי חשוב -  תיעזרו בצוות שלכם, בחברים שלכם, במדריכים שלכם. אל תנסו להתמודד עם כל העבודה לבד. תדרשו להיות משמעותיים, גם מהצוות וגם מעצמכם"

 

תאיר עוגן, מחזור א', משימה חינוכית בבית ספר ניצני רעות

"נתקלנו בסיטואציות לא פשוטות כמו התפרצויות או דפוסי התנהגות שלא הכרנו - אבל אם אתם/ן שואלים אותי? רק קשתות! ולמה? כי שם מתמודדים עם האנשים האלה שרואים מבחוץ ואולי לא מבינים כמה קושי וכמה סבל הם עוברים... אותם אנשים שלא תמיד מבינים את ההתנהגות שלהם, ואתה לאט לאט מגלה את הבן אדם, את הרגשות, את האהבה האין סופית שהם נותנים לך, את הגעגוע, את החיבוק החזק מידי בתחילת כל יום כשאתה מגיע - זה שווה הכל. כי אתה מרגיש שוואלה, אני משמעותי להם, האנשים האלה שפחדתי להתקרב כי נראו לי כמו יצורים מוזרים? הם אלה שבזכותם אני מחייך"

 

יניב שמליק, מחזור א', משימה חינוכית בבית ספר קשתות

"החוויה שלי בבית הספר גוונים הייתה מלאה בהתנסויות חדשות. מצד אחד היינו רק אני ואופיר אחראים על שכבה שלמה ולא תמיד ידענו מה לעשות ועם מי. מצד שני זה נתן לנו הרבה מקום ליזום ומגוון של פעילויות ודרכים בהן יכולנו להשפיע על הילדים. תמכנו בהם גם לימודית וגם נפשית, שוחחנו איתם, התחברנו איתם ושיחקנו איתם. בסופו של דבר היינו קצת כמו האחים והאחיות הגדולים שלהם...

זו הייתה התנסות מדהימה, שלא חוויתי לפני כן ולא אוכל לחוות בשום מקום אחר. זו סיטואציה של נתינה עצמית בצורה הטובה ביותר ואני מאחלת לכם שתהנו ממנה ושתנצלו את ההזדמנות הזו עד הסוף!"

 

ענבל בן זכרי, מחזור א', משימה חינוכית בבית ספר גוונים

bottom of page