top of page

חניכים מספרים על החיים במכינה

 

"למכינה הגעתי בתור תיכוניסטית שחיפשה לצבור קצת יותר חוויות לפני הצבא. לא תיארתי לעצמי שאני נכנסת למקום שאשכרה יהפוך לבית ולמשפחה. יש בחביבה קסם, משהו ביתי ומשפחתי שלא הרגשתי בשום קהילה אחרת. יש משהו ב40 צעירים שונים שמתמסרים למקום ותהליך משותף שיוצר סביבה מיוחדת ומפרגנת, שמאפשרת לכל אחד לגלות את עצמו מחדש. בתקופה של 10 חודשים התפתחתי יותר מאי פעם, והמכינה ללא ספק תישאר חלק חשוב ממני לתמיד."

                                                              

                                                                                  רותם אשוש מחזור ו'

"לאט לאט התחלתי להכיר את הילדים, והבנתי שהם המהות שלי שם.. התחלתי לדבר איתם בגובה העיניים, לצחוק איתם, לספר להם על עצמי ולשאול אותם אלף שאלות על עצמם. הם אמנם ילדים "רגילים" אבל כל אחד היה עולם ומלואו בשבילי, ומאחורי כל ילד הסתתרו סיפורים שנפעמתי לגלות כל פעם מחדש.

אין ספק שזה היה קשה, והייתי צריכה ליזום בעצמי הרבה דברים - לבנות שיעורים, פעילויות, ימי שיא, לדרוש שיתנו לי זמן עם כל ילד שצריך את זה. אבל לא הייתי לבד וזה הכי חשוב -  תיעזרו בצוות שלכם, בחברים שלכם, במדריכים שלכם. אל תנסו להתמודד עם כל העבודה לבד. תדרשו להיות משמעותיים, גם מהצוות וגם מעצמכם."

תאיר עוגן, מחזור א', משימה חינוכית בבית ספר ניצני רעות

"במכינה למדתי לקחת הובלה ולקחת אחריות על דברים וזה אומר באמת לקחת משהו מאפס ולבנות אותו ככה שבסופו של דבר ייצא משהו שאני מציג לכל המחזור ואני יודע שזה יוצא טוב ואני יודע שאני עשיתי אותו מההתחלה."

תומר מחזור ד'

"כמויות תוכן שאני נחשפתי עליהם על דברים שמעניינים אותי מאוד ולא ידעתי שהם מעניינים אותי כי לא ידעתי שהם קיימים. עוד משהו שאני אוהבת זה היכולת ליזום ולצאת מאיזור הנוחות שלך וממה שאת יודעת וללמוד דברים אחרים, לדוגמא פתאום צריך להוביל טיול ואת מגלה שצריך לעשות טיול הכנה לפני ולסגור את כל הדברים הקטנים, להוביל סופ"ש וכל מיני חוויות שלא חשבתי שאני אעשה."

'מאיה ושירה מחזור ה

"המכינה בשבילי הייתה חוויה מאוד משמעותית, למדתי המון על עצמי, גם בהתפתחות האישית וגם תוך כדי עזרה לאחרים. היה לנו שבועות שגרה בהם היינו לומדים בעיקר שיעורי העשרה, שיעורי חברה, לומדים להסתדר ביחד כקבוצה עם המון אנשים שכנראה לא הייתי פוגש מחוץ למכינה. בנוסף שבועות מיוחדים, טיולים, מסעות, סדרות היה ממש מגניב ומטורף."

דניאל צרפתי מחזור ב'

"מה שאנחנו הכי אוהבות במכינה זה קודם כל את האנשים כמובן!
אנחנו אוהבות את הצוות, התכנים, האוכל, השיעורים, את כל האווירה במכינה, שבאמת כל אחד מרגיש הכי פתוח והכי הוא עצמו שיש, כל אחד מוצא את המקום שלו וכיף לנו פה."

יעל ולירז מחזור ה'

"הכרתי חברים שהם ממש כמו משפחה עבורי וגם הכרתי את הארץ בצורה פשוט מדהימה. יצא לי לפגוש כל מיני סוגיות בחברה ובמדינה שלנו ושהן באמת נוגעות בחיים שלנו."

תומר פישמן מחזור ג'

"אני חולה על האנשים, על האווירה שקיימת פה, על החופש ועל האפשרות לעשות, אוהב את הוועדה שלי שכל כך כיף שם. אני מתרגש לעבוד על הדברים במכינה ולחקור מלא דברים שלא יצא לי להכיר."

רוי מחזור ה'

"שנת המכינה מורכבת ממיליון חוויות קטנות, ובלתי נשכחות. חוויה אחת יום יומית שאני זוכרת משנת המכינה, היא בעצם אוסף חוויות של רגעים במטבח. המטבח, בעצם כמו בבית, הוא הלב של ההתרחשות במכינה. אנשים מגיעים לשם, כל הזמן, מכל מיני סיבות. אחד בדיוק מתחיל לאכול, השני שוטף את הצלחת. אחד מחפש מה לאכול, השני מוצא. אחד רק עצר שנייה לבדוק מי ער, והשני בדיוק גם, חיפש מישהו לדבר איתו. תמיד השיחות הכי רנדומליות ומעניינות, קרו לי במטבח באמצע הלילה. הרגעים הכי מצחיקים, היו כשרקדנו עם מוזיקה בתורנויות. אוכל תמיד מסמל לב, נשמה, ומרגישים את זה כשנכנסים למטבח. זו אמנם אולי לא משבצת או סדרה, אבל כשאני חושבת על חביבה, אחת התמונות הראשונות שעולות לי לראש זה תמונה של שולחן הנירוסטה במטבח, וכל מה שתמיד קורה סביבו."

רומי זילביגר מחזור ז'

"בעבודות ביום שיפוצים הייתה הפעם ראשונה שלמדתי לעבוד עם שפכטל ולצבוע, למדתי דברים שבחיים שלא עשיתי, מדהים."

עידן מחזור ה'

"חיי הקבוצה היו עבורי משהו ממש משמעותי, בעצם אתה חי עם עוד מעל 40 אנשים אחרים ועד שאתה מגיע למכינה אתה לא באמת מצליח להבין את הגודל ואת העוצמה של החוויה הזאת."

תומר מחזור ד'

דניאל גרובייס מחזור ז'

bottom of page